آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی pdf ، مهندسی معکوس بردهای الکترونیک ، عباراتی هستند که قطعا بارها به گوشتان خورده است اما پیش از هر چیز لازم است تا با مفهوم این فرایند به زبان ساده آشنا شویم. درحقیقت همان طور که از اسم آن پیداست این فرایند یک فرایند معکوس می باشد که در حوزه های مختلف و با اهداف مختلف از آن استفاده می شود.

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی یکی از رشته های پرمخاطب در حوزه الکترونیک است که در آن به بازبینی بردهای الکترونیکی پرداخته و طریقه ساخت آنها را مورد بررسی قرار می دهد که دانش آموختگان در دوره طراحی مدار چاپی می توانند در این دوره حضور یابند تا بار علمی خود را افزایش دهند.

به طور کلی زمانی از مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی استفاده می شود که محصول موجود است اما علم و دانش فنی طراحی و ساخت آن محصول وجود ندارد؛ و میخواهیم به کمک مهندسی معکوس بردهای الکترونیک به روش ساخت این محصول و تکنولوژی و دانش فنی آن دسترسی پیدا کنیم .

مهندسی معکوس بردهای الکترونیک راهکاری است که در موارد زیادی کاربرد دارد.

چالشهای مهندسی معکوس بردهای الکترونیک

فرآیند مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی PDF با مسائل و چالشهای زیادی همراه است. گاهی فقط یک غفلت کوچک از یک قطعه به ظاهر ساده و یا یک مسیر (Track) بر روی برد باعث عدم کارایی برد می شود. از دیگر چالش های مهندسی معکوس بردهای الکترونیک می توان موارد زیر را نام برد:

  1. نیاز به نظم و دقت فراوان برای ارائه محصولی بی نقص.
  2. عدم وجود برخی قطعات در بازار داخلی و نیاز به تأمین قطعات الکترونیک از خارج کشور.
  3. عدم تولید برخی قطعات قدیمی توسط سازندگان و نیاز به یافتن مشابه آنها.
  4. وجود IC (آی سی) های برنامه ریزی شده و دارای قفل بر روی برد که بدون رمزگشایی IC (آی سی) آن عملاً مهندسی معکوس بردهای الکترونیک امکان پذیر نخواهد بود.
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

روشهای مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی PDF

یکی از روشهایی که شرکت ها و مجموعه های فعال در حوزه مهندسی معکوس بردهای الکترونیک در داخل کشور اقدام به انجام فرایند مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی PDF می کنند، روش تخریبی است که معمولا برای بردهایی استفاده می شود که بیش از دولایه دارند. در این روش با دستگاه CNC از لایه های برد مدار چاپی لایه برداری انجام می شود که لایه به لایه برد را تخریب و نقشه برداری می کنند .

کشور چین که به عنوان مهد مهندسی معکوس شناخته می شود خود به این روش فرایند مهندسی معکوس بردهای الکترونیک را انجام می دهد. برخی از شرکت های داخلی نیز جهت مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی PDF از این روش و از طریق کشور چین اقدام می کنند .

این روش بسیار حساس و نیاز به تجربه، مهارت و دقت بالایی می باشد ممکن است به دلیل خطا در لایه برداری اطلاعات مربوط به اتصالات قطعات به طور کل از بین برود . بنابراین انتخاب سورس مناسب چینی جهت انجام این فرایند، از اهمیت بالایی برخوردار است .

از آنجایی که از بردی که جهت مهندسی معکوس در اختیار ماست ممکن است فقط یک نمونه موجود باشد بنابراین مهندسی معکوس بردهای الکترونیک به روش لایه برداری دارای ریسک بالایی است.حتی در صورت بدون خطا انجام شدن فرایند لایه برداری، ممکن است در هنگام تست و راه اندازی نیاز به مقایسه برد معکوس شده با برد سورس باشد که در صورت تخریب، از این امکان محروم خواهیم شد.

بنابراین روشی قابل قبول است که هم برد اصلی تخریب نشود و در صورت لزوم بتوان به آن رجوع نمود و هم کاملا بدون خطا و با بالاترین دقت و ضریب اطمینان انجام شود.

روش دوم تصویر برداری اشعه ایکس و پردازش تصویر بدون تخریب برد اصلی می باشد. این روش با دقت و ضریب اطمینان بالاتری صورت می گیرد و علاوه بر آن برد نمونه ی اصلی هم آسیب نمی بیند. لذا در هر کجای فرایند مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی pdf که نیاز باشد می توان به آن رجوع کرده و با برد معکوس شده مقایسه صورت پذیرد .

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی PDF

با توجه به گسترش روز افزون بردهای الکترونیک ، این صنعت مورد توجه علاقه مندان زیادی قرار گرفته است. علاقه مندان می توانند با آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی مهارت لازم برای دانش مهندسی معکوس را بدست آورند.

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیک رشته ای مورد توجه و پرطرفدار در صنعت الکترونیک می باشد که به تجزیه و تحلیل بردهای الکترونیک و نحوه ساخت آنها می پردازد کارآموزان علاقه مند به طراحی و تعمیرات بردهای الکترونیک برای تکمیل دانش خود می توانند در دوره های مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی شرکت نموده و اطلاعات خود را تکمیل کنند.

 

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

با آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی می توانید آینده کاری خود را تضمین کنید. با توجه به شرایط تحریم کشور ما، و یا گاهی قدیمی بودن دستگاهها و عدم ارائه خدمات کارخانه سازنده، این حرفه بازار کار مناسبی را ایجاد کرده است که شما میتوانید با آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی تخصص لازم در این زمینه را کسب کنید و  کسب و کار خودتان را بصورت مستقل راه اندازی کرده و روز به روز در کار خود پیشرفت نمایید.

خدمات مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

2 دیدگاه

  1. با سلام و وقت بخیر
    لطفا بسته آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیک را هم در کنار بسته آموزش طراحی pcb به محصولات آموزشی خود اضافه نمایید. سپاسگزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *